Tarım ve Köyişleri Bakanlığı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı

TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde, bakanlıkla ilgili tüm bilgilerle birlikte, haberler, duyurular, teşkilat yapısı, tarım il müdürlükleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri
Türkiye’nin tüm il ve ilçelerindeki Tarım Müdürlükleri’nin yöneticilerinin isimlerini bulabilirsiniz.
Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü
Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’ne ilişkin tüm bilgi ve haberlere ulaşabilirsiniz.
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)
Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) resmi internet sitesinde, kurumla ilgili bilgiler, yayınlar ve linklerin yanı sıra, anlık olarak tüm tarım ürünlerinin alım ve satım fiyatlarını izleyebilirsiniz. Hububat, çeltik, mısır, fındık ve haşhaş alım-satım esasları ve miktarlarını öğrenebilir, bu ürünler konusundaki haberleri takip edebilirsiniz.
Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün sitesinde, “Bitki Koruma Hizmetleri, Çevre ve Afet Hizmetleri, Gıda Kontrol hizmetleri, Halk Sağlığı Hizmetleri, Hayvan hareketleri ve Karantina Hizmetleri, İlaç-Alet Hizmetleri, Koordinasyon Hizmetleri, Su Ürünleri Hizmetleri, Yem ve Gıda Tescil Hizmetleri, Zirai Karantina ve Tohum Hizmetleri” başlıkları altındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün sitesinde, “Bitkisel Faaliyetler, Hayvancılık Faaliyetleri, Diğer Faaliyetler, Sertifikalı Tohumluk Fiyatları, Damızlık Fiyatları, İstatistikler, Raporlar” başlıkları altındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’deki tüm işletmeleri konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.
Atatürk Orman Çiftliği
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından işletilen Atatürk Orman Çiftliği’nin sitesinde, çiftliğin hayvanat bahçesi, şarap ve meyve suyu fabrikası, süt ve süt ürünleri fabrikası hakkında bilgi alabilirsiniz.
Tarımsal Araştırma Genel Müdürlüğü
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Araştırma Genel Müdürlüğü (Çaykur) sitesinde, kurumla ilgili tüm bilgilerin yanı sıra, önemli araştırma projeleri, enstitüler, varlıklar ve yayınlar hakkında bilgilenebilirsniz.
Et ve Balık Kurumu
Et ve Balık kurumu hakkındaki tüm ayrıntıları öğrenebilir, kurumun ürünleri, hizmetleri, müşteri ilişkileri, projeleri, mağazaları, yayınları, istatistik ve raporlarına ulaşabilirsiniz.
Bitkisel Üretim – Yetiştirici Bilgileri
Bu sayfada mantar, ceviz, çilek, kivi, gül, patates, çöven otu, erik, kiraz, vişne, kuşburnu, hıyar, soya, kolza, kapari, safran, çavuşüzümü, yem bitkileri, pamuk, mısır, elma, şeftali, hayvan pancarı, muz, kimyon, aromatik bitkiler, tıbbi bitkiler yetiştiriciliği konusunda ayrıntılı bilgiler alabilir, fidan üreticilerinin listesini ve üretim programlarına ulaşabilirsiniz.
Organik Tarım
Organik Tarım ile ilgili olarak tüm detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Önemli bazı başlıklar: Organik Tarım Nedir?, Organik Tarım Kanunu, Organik Tarım İstatistikleri, Organik Tarımda Destekler, Organik Tarım İşletmeleri ve Ürünleri…
Hayvancılık
Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, besicilik, kürk hayvancılığı, tavukçuluk ve arıcılık konusunda tüm ayrıntı ve yetiştirici bilgilerini bu sayfa yoluyla edinebilirsiniz.
Su Ürünleri
Alabalık, çipura, levrek, sazan, salyangoz, kurbağa, sülük, yılan balığı, midye, istiridye biyolojisi ve yetiştirme konusundaki tüm ayrıntılar bu sayfada…
Tarım Takvimi
Çiftçilerin hangi ayda ne yapması gerektiği anlatılıyor.
Tarım Sözlüğü
Bu sayfada Ekolojik Tarım Sözlüğü, Su Ürünleri Sözlüğü ve Tarım Sanayi Kırsal Kalkınma Sözlüğü’nü bulabilirsiniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*